Змінено правила перетину державного кордону України для іноземців та осіб без громадянства

Для в`їзду в Україну іноземним громадянам та особам без громадянства достатньо буде пред’явити довідку про отримання лише однієї дози вакцини від коронавірусу.

Кабінет Міністрів дозволив іноземцям та особам без громадянства, які мають міжнародний COVID-сертифікат про вакцинацію однією або кількома дозами схвалених ВООЗ вакцин або одужали від COVID-19, не проходити самоізоляцію після перетину державного кордону України.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 18 серпня 2021року.

Як і раніше, іноземні громадяни та особи без громадянства також можуть в’їхати до України та не йти на самоізоляцію за умови негативного результату ПЛР-тестування на COVID – 19 або ж негативного результату експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу, зробленого протягом 3 діб після перетину державного кордону.

Як ми повідомляли раніше, з 5 серпня, згідно з постановою Кабміну, змінилися правила перетину кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду.
Зокрема, іноземцям, за винятком окремих категорій, як і раніше, під час в’їзду в Україну потрібно мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування від COVID-19, що діє на весь термін перебування в Україні, негативний результат ПЛР чи експрес-тестування на COVID-19, яке було проведене не більш як за 72 години до перетину державного кордону.

Також, для уникнення самоізоляції від іноземців вимагався документ, який підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених.


Проте, звертаємо увагу, що продовжують діяти більш жорсткі правила перебування на самоізоляції для всіх осіб, незалежно від громадянства, які прибули з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів.

 

Зокрема для них встановлена обов’язкова 14-денна самоізоляція, яка починається з моменту перетину державного кордону без права її дострокового завершення.