Незважаючи на надскладні часи для України, БДМУ продовжує набувати європейського досвіду в організації та проведенні об’єктивного структурованого клінічного іспиту OSCE у рамках міжнародного грантового проєкту ERASMUS+ SAFEMED+ «Simulation in Undergraduate MEDical Education for Improvement of SAFEty and Quality of Patient Care» /«Симуляційне навчання в медичній освіті для підвищення безпеки та якості обслуговування пацієнтів».
З 19 по 22 квітня 2022 р. у м. Катанія (Італія) відбувся тренінг з підготовки екзаменаторів OSCE за участю всіх партнерів консорціуму.
Від БДМУ у тренінгу взяли участь:
- Марусик Уляна Іванівна – заступник начальника навчального відділу, завідувач сектору моніторингу якості освіти та ІАЗ, доцент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб;
- Білик Галина Анатоліївна – доцент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб;
- Ткач Єлизавета Петрівна – доцент кафедри внутрішньої медицини та клінічної фармакології.
На тренінгу італійські, іспанські та литовські партнери поділилися досвідом щодо написання сценаріїв OSCE з реальних клінічних випадків, організацією та проведенням OSCE як на клінічних станціях, так і в комп’ютерному форматі, правилами відбору та навчання стандартизованих пацієнтів.
Крім того, італійські партнери провели екскурсію для всіх учасників тренінгу університетською клінікою при Катанійському університеті.




Попереднє
Наступне
Проведене онлайн-засідання партнерів у рамках проекту Еразмус+ СВНЕ SAFEMED+ “Симуляційне навчання в медичній освіті для підвищення безпеки та якості обслуговування пацієнтів/Simulation in Undergraduate MEDical Education for Improvement of SAFEty and Quality of Patient Care” щодо впровадження симуляційної медицини, єдиних засад проведення ОСП(К)І та загальних стандартів клінічних навичок. Дякуємо Міністерство охорони здоров’я України та National Erasmus+ Office in Ukraine & HERE team за підтримку проекту!
11.02.2022



Попереднє
Наступне
Декілька насичених днів на засіданні партнерів грантового проекту
Erasmus+ CBHE SAFEMED+ “Simulation in Undergraduate MEDical Education for Improvement of SAFEty and Quality of Patient Care”:
Грузія, Іспанія, Італія, Литва, Вірменія, Україна – спільно працювали у складі Комітету з розробки навчальних програм над побудовою оптимальних навчальних планів, як розвивати освітні можливості, й зокрема, комунікацію в медицині, а також обговорювали особливості проведення ОСКІ у країнах ЄС.
Отже, активно рухаємося до виконання мети проекту – покращити якість медичної освіти шляхом модернізації та впровадження програми базових клінічних навичок відповідно до стандартів Всесвітньої федерації медичної освіти, посилити спроможності центрів клінічних навичок у ЗВО щодо методологій симуляційної медицини, стандартизованого пацієнта та оптимізувати процедуру проведення ОСКІ.
Що дуже важливо й значно допоможе виконанню завдань проекту – маємо підтримку Міністерство охорони здоров’я України – спільні напрацювання щодо розвитку симуляційних центрів та ОСКІ зможуть бути впроваджені в усіх закладах вищої медичної освіти!
Tbilisi Medical Academy Petre Shotadze (Georgia);
Tbilisi Medical State University – TSMU (Georgia);
University of Santiago de Compostela (Spain);
Vilniaus universitetas / Vilnius University (Lithuania);
University of Catania (Italy);
ԵՊՀ – Yerevan State University (Armenia);
Yerevan Haybusak University (Armenia);
Bukovinian State Medical University (Ukraine);
Gorbachevsky Ternopil National Medical University (Ukraine)
National Erasmus+ Office in Ukraine & HERE team
20-22.10.2021


Попереднє
Наступне
Працюємо сьогодні над структурою та оцінюванням ОСКІ у рамках грантового проекту
Erasmus+ CBHE SAFEMED+ “Simulation in Undergraduate MEDical Education for Improvement of SAFEty and Quality of Patient Care” project, № 618812-EPP-1-2020-1-GE-EPPKA2-CBHE-JP, і сподіваємося, що наші партнери-експерти з Universidade de Santiago de Compostela (Spain) допоможуть максимально якісно оптимізувати процедуру ОСКІ..
Дякую National Erasmus+ office in Ukraine за можливість командно-міжнародно працювати у класних та вкрай необхідних проектах й покращувати якість вищої медичної освіти в Україні)
21.10.2021


Попереднє
Наступне
Форум якості вищої медичної освіти, який фактично вперше окреслював питання акредитації освітніх програм галузі 22 Охорона здоров‘я, де намагалися розкрити проблемні питання та показати успішні практики. Вкотре переконуємося у перевагах офлайнових заходів та можливості очно поспілкуватися з колегами, оскільки форумів такого формату вкрай не вистачає! Представлено від БДМУ доповідь щодо реалізації міжнароної співпраці та як приклад – проект SAFEMED+!
Лінк на відео Форуму:
https://www.facebook.com/nazyavo/videos/321815976365148/
Група fb, де постимо всілякі корисні можливості: GP_BSMU_UA
https://www.facebook.com/groups/229509911417395/
23.09.2021


Попереднє
Наступне