VІII КОНКУРС імені ЄЖИ ҐЄДРОЙЦЯ

VІII КОНКУРС імені ЄЖИ ҐЄДРОЙЦЯ

на дипломні, маґістерські та кандидатські роботи 2013/2014

 

У 2006 році з нагоди Року Єжи Ґєдройця Посольство Республіки Польща в Україні оголосило перший конкурс на найкращі дипломні, маґістерські та кандидатські роботи, присвячені історії та сучасності Польщі, а також польсько-українським взаєминам. 

 Умови VІII Конкурсу 2013/2014залишаються такими ж, як і в попередні роки: потрібно надіслати роботу, присвячену історії та сучасності Польщі або польсько-українським взаєминам (в електронному та  роздрукованому вигляді), короткий зміст цієї роботи (резюме або автореферат) та CV автора на адресу Посольства Польщі у Києві до 3 жовтня 2014 р.

 Прийматимуться лише ті праці, захист яких відбувся протягом 2013-2014 рр. Їх оцінюватиме міжнародне, польсько-українське жюрі. Передбачено по три премії у двох категоріях: для дипломних або маґістерських робіт та для кандидатських робіт. 

Перша премія за кандидатську роботу становитиме 900 євро, друга – 500, третя – 300. Перша премія за маґістерську або дипломну роботу становитиме 350 євро, друга – 200, третя – 150. Найкращі праці будуть надруковані у престижних наукових виданнях. 

 У Конкурсі можуть приймати участь лише громадяни України.

  Контактна особа: 

Анна Кузьма, радник Посольства Республіки Польща в Україні, керівник сектору науки та освіти, тел. (044) 230-07-08; e-mail: anna.kuzma@msz.gov.pl. Адреса Посольства РП: вул. Ярославів вал, 12, 01901 Київ.

            Проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США на період від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років та аспіранти або здобувачі напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту (1 вересня 2015 року). 

 Галузі спеціалізації: гуманітарні, суспільні, точні, технічні та природничі дисципліни 

 Кандидати, які активно займаються дослідницькою роботою у таких галузях, як політологія, державне управління, зокрема розбудова демократії та громадянського суспільства, мають можливість вибирати Інститут Кеннана у Вашингтоні як місце проведення досліджень. Стажування триває 6 місяців і розпочинається з 1 вересня або 1 березня. 

 Вимоги до кандидатів: 

 мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу

вільно володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі

повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів

 * Не можуть брати участь у конкурсі працівники (та їх найближчі родичі: чоловіки/дружини, діти, сестри, брати, батьки та інш.) Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні; Програми імені Фулбрайта в Україні та інших організацій, програм навчання та обмінів, що фінансовані Державним Департаментом США. Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях.

 ** Не можуть брати участь у конкурсі громадяни України, які постійно проживають на території США впродовж 5 років; ті, хто мають дозвіл на постійне проживання в США; студенти, які навчаються в американських університетах на час проведення конкурсу.

 *** Ті, хто раніше отримували візу категорії J-1 та J-2, можуть подаватись на Програму не раніше 2-х  років після повернення в Україну. Ця вимога не стосується певних учасників програм обмінів категорії J-1, на яких не поширюється вимога про дворічне перебування в країні свого проживання, наприклад, програми Summer Work and Travel (див. коментар до візи).

  Умови гранту:

  Тривалість гранту – 3-9 місяців. Програма дає унікальну можливість провести дослідження та досягнути поставлені наукові цілі, побачити чим дихає світ, які нові відкриття та доробки існують у певних галузях у США, встановити професійні контакти з американськими колегами і через Світову спільноту фулбрайтівців, з науковцями з інших країн.

 Програма не передбачає здобуття наукового ступеня.

 Учасники Програми отримують:

                 щомісячну стипендію

                додаткові кошти для придбання професійної літератури     

                медичне страхування

                квиток в обидва боки

Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення:

 Претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта комплект документів, до якого входять:

 [анкета] з прикріпленим описом проекту наукових досліджень та бібліографією до нього

curriculum vitae

три рекомендаційні листи

лист-запрошення (якщо є)

Опис проекту наукових досліджень та curriculum vitae подають англійською та українськоюмовами.

 Найважливіші критерії при відборі кандидатів:

 попередні наукові досягнення

переконливий та добре розроблений науковий план стажування з чітким обґрунтуванням необхідності та важливості його реалізації для українських інституцій

потенціал до співпраці з американськими та українськими колегами над проектами, які матимуть суттєвий вплив на освіту в Україні

готовність до ініціювання та запровадження нових курсів з гуманітарних та суспільних дисциплін, розповсюдження передових методів навчання та викладання

Відбір учасників на конкурсній основі відбувається в Україні й передбачає наступні етапи:

 перевірку документів щодо повноти їх заповнення та відповідності заявників вимогам конкурсу (жовтень 2014)

рецензування робіт американськими та українськими фахівцями та визначення осіб, які вийшли до півфіналу (листопад 2014)

співбесіда англійською мовою з учасниками півфіналу та відбір фіналістів американсько-українською комісією (середина грудня 2014)

затвердження рекомендованих кандидатів (квітень – травень 2015)

 Остаточне рішення щодо надання гранту приймає Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Рада з міжнародних обмінів науковців затверджує університети або науково-дослідні інституції у відповідності до академічних або наукових інтересів та професійних цілей кандидатів.

  Документи приймають до 15 жовтня щороку.

 Офіс Програми імені Фулбрайта

вул. Еспланадна, 20, кiмн. 904, Київ 01001

 Координатор програми — Наталія Залуцька nzalutska@iie.org; scholar.ukraine@iie.org

Асистент програми —  office.ukraine@iie.org

У разі виникнення додаткових запитань просимо контактувати з п. Наталією Ривак – відділ міжнародних академічних звязків УКУ - ryvak@ucu.edu.ua

 

Comments