Програма "Вісбю" (Visby Programme)

Основною метою програми "Вісбю" (за назвою головного міста острова Готланд) є зміцнення академічних зв'язків і співробітництва між Швецією та Білоруссю, Україною, Росією. Видаються гранти трьох видів: на реалізацію проектів і налагодження зв'язків між організаціями, індивідуальні стипендії і гранти на короткострокові поїздки. 
  Реалізація проектів і налагодження зв'язків між організаціями. Мета - стимулювання довгострокового співробітництва між освітніми установами вищої школи. Фінансову підтримку також можуть одержати ініціативи по співробітництву в галузі освіти між академічними 
установами та організаціями, що працюють у сфері торгівлі, промисловості, управління, культури і засобів масової комунікації. У якості пріоритетних розглядаються проекти, націлені на розвиток економічних і політичних реформ і організаційний розвиток у регіоні Вісбю. Вітається участь жінок. Строк подачі заявок - 1 березня кожного року (на наступний навчальний рік). 
 Індивідуальні стипендії. 
Надаються на навчання або проведення досліджень в університетах і коледжах Швеції. Призначені студентам базової програми навчання, студентам магістерських програм і аспірантам. Видаються на строк від одного місяця до двох років. Програма, по якій планує вчитися кандидат, повинна бути продовженням попереднього етапу навчання. Також надаються стипендії для здійснення практичних академічних 18 досліджень. Обов'язково гарне знання англійської мови, обмежень за 
віком немає. 
 Гранти на короткострокові поїздки. 
Надаються ученим із регіонів, на які поширюється дія програми "Вісбю", для проведення досліджень, лекцій, участі в наукових конференціях у Швеції. Організація конференцій не фінансується. Гранти дають на строк від одного до двох тижнів. Розмір гранту розраховується з урахуванням транспортних витрат і витрат на проживання й харчування під час поїздки. 

Comments