Гранти та стипендії на навчання

                                          Гранти та стипендії  для навчання в Австралії

Endeavour Awards - міжнародно визнана освітня програма, започаткована Урядом Австралії, яка спрямована на заохочення студентів, дослідників і фахівців з усього світу за високі результати і заслуги в навчанні і роботі.

Програма Endeavour Awards пропонує жителям Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Близького Сходу, Європи і Америки можливості навчання, дослідницької діяльності та професійного розвитку з будь-яких напрямках на території Австралії.

В основній тур програми Endeavour Awards 2013 приймаються заявки за такими категоріями:
  • програма стипендій для аспірантів та докторів (Endeavour Postgraduate and Postdoctoral Awards);
  • програма стипендій для дослідників (Endeavour Research Fellowship);
  • програма стипендій для здобуття професійної та технічної освіти (Endeavour Vocational Education and Training (VET) Award);
  • програма стипендій для керівників (Endeavour Executive Award). Заявки приймаються та розглядаються від студентів і фахівців, що відповідають вимогам.

Endeavour Awards є частиною програми Australia Awards, яка об'єднує під одним відомим брендом стипендії Endeavour Awards, що присуджуються Міністерством освіти, працевлаштування та трудових взаємин (DEEWR), і Development Awards, що присуджуються Австралійським агентством з міжнародного розвитку (AusAID).
 
 
 Д
одаткова інформація про програму Endeavour Awards і опис процедури подачі заявки доступні на сайті: http://www.deewr.gov.au/International/EndeavourAwards/Pages/Home.aspx

                                       
                               Гранти та стипендії  для навчання в Швейцарії

 
 
         Університет Лозанни ( University of Lausanne , UNIL) повідомляє про прийом заявок від молодих фахівців на участь у конкурсі грантів (стипендій) для навчання в магістратурі Університету.

    Гранти надаються на конкурсній основі на навчання за програмами, пропонованими UNIL. Планується виділення приблизно 10 грантів.

До участі в конкурсі запрошуються фахівці, які мають диплом бакалавра (або його еквівалент), отриманий в закордонному вузі.

Розмір гранту CHF 1,600.- в місяць, виплати передбачені у період з 15 вересня по 15 липня; загальна тривалість стипендіального періоду не перевищує строк, встановлений для навчання в університеті за обраною магістерською програмою (півтора або два роки).

Заявки приймаються до 15 грудня 2013 року.

Детальна інформація про участь у конкурсі представлена на сайті UNIL: http://www.unil.ch/international/page82856.html

 
 

                             Гранти та стипендії  для навчання в Франції
 
 
  Human Frontier Science Program (HFSP, Страсбург, Франція) пропонує стипендіальні програми для дослідників зі ступенем PhD в рамках фундаментальних транснаціональних і міждисциплінарних досліджень. Пропоновані стипендіальні програми дозволять вченим, які мають ступінь кандидата наук, здійснити дослідження в новій для себе науковій галузі.

Стипендіальна програма довгострокових досліджень (Long-Term Fellowships) орієнтована на заявників, які мають ступінь кандидата наук , які, спираючись на вже наявний науковий досвід, хотіли б відкрити для себе нові дослідницькі області.

Міждисциплінарна стипендіальна програма (Cross-Disciplinary Fellowships) адресовано дослідникам, що мають ступінь кандидата наук в інших наукових галузях: фізика, хімія, математика, інформатика, які, однак, мають обмежені знання в області біології.

Обидві стипендіальні програми пропонують фінансову підтримку тривалістю три роки для роботи за кордоном з наступним поверненням на батьківщину.

29 серпня 2013 - закінчення терміну прийому заявок.

Детальна інформація про програму опублікована на сайті HFSP: http://www.hfsp.org/funding/postdoctoral-fellowships
 
 
  
 

Гранти  для навчання в магістратурі та аспірантурі в Чехії

      Центр міжнародної мобільності чеського регіону Південна Моравія (South Moravian Centre for nternational Mobility (JCMM)) проводить конкурс на отримання грантів (стипендій) для навчання іноземних студентів в магістратурі та аспірантурі в  університетах регіону Південна Моравія в Чеській республіці.
Подавати заявки на навчання за іншими спеціальностями можна, однак імовірність отримання стипендії в цьому випадку невелика. Не приймаються заявки від студентів, які навчаються або пройшли курс навчання в будь-якому чеському ВУЗі.

Учасникам програми надається стипендія в розмірі 6000 чеських крон (близько 220 євро) щомісяця протягом першого року навчання. Якщо студент завершує перший рік навчання з хорошими результатами, він отримує право на отримання стипендії в наступному навчальному році.

Стипендіальна програма центру стартувала в 2006-2007 навчальному році. За минулі роки стипендії програми отримував 131 студент, причому більше 40 учасників - з Росії.

Крайній термін прийому документів для участі в програмі 2013-2014 навчального року - 30 січня 2013 року.

Університети-партнери Южноморавского центру міжнародної мобільності:

    
Masaryk University
    
Mendel University of Agriculture and Forestry in Brno
    
University of Veterinary and Pharmaceutical Sciences Brno
    
Brno University of Technology

Детальна інформація опублікована на сайті Южноморавского центру міжнародної мобільності

 
 
Гранти для участі в дослідницьких проектах в Туреччині

 
            Департамент освітніх стипендій та грантових програм Науково-технологічного Дослідницького Ради Туреччини (TÜBİTAK) повідомляє про прийом заявок від іноземних громадян для участі в конкурсі грантів (стипендій) в галузі природничих, інженерних, соціальних, гуманітарних дисциплін, медицини та сільського господарства.

До участі в конкурсі запрошуються висококваліфіковані молоді спеціалісти, аспіранти або кандидати наук (PhD), що бажають взяти участь у дослідницьких проектах в Туреччині.

У конкурсі можуть взяти участь:

    * Іноземні громадяни, не приймаються заявки від фахівців, що мають подвійне громадянство.
    * Отримавши запрошення з турецького університету або дослідницького інституту для участі в дослідницькому проекті.
    * Ті, хто має сертифікат, що підтверджує достатнє знання мови, на якому реалізується спілкування у дослідницькій групі.
    * Для аспірантів обов'язковий документ, що підтверджує факт навчання в аспірантурі.
    * Учасники зі ступенем PhD повинні бути не старше 35 років.
    * Якщо ступінь PhD отримана в турецькому університеті, то мінімальні результати претендента повинні бути GPA 3.50/4.00.

Максимальна тривалість стипендії - 12 місяців, розмір щомісячних виплат - 2.250 TL на місяць.

Можуть бути відшкодовані транспортні витрати стипендіата і вартість медичної страховки.

Детальна інформація про участь в програмі опублікована на 
http://www.tubitak.gov.tr
 
 
 
 

Німецька стипендіальна програма для молодих учених
 

 Наукове товариство Leibniz-Gemeinschaft спільно з Німецькою службою академічних обмінів DAAD запрошують молодих іноземних вчених взяти участь у дослідницькій стипендіальній програмі.

Учасники стипендіальної програми отримають можливість працювати в одній з п'яти секцій: Humanities and Educational Research; Economics, Social and Spatial Sciences; Life Sciences; Mathematics, Natural Sciences, Engineering або Environmental Research.

Для того щоб взяти участь в стипендіальному конкурсі, аплікант має отримати ступінь PhD або еквівалентний ступінь не більше ніж два роки тому, добре володіти англійською мовою і мати досягнення в дослідницькій діяльності. Знання німецької мови вітається.

Гранти надаються строком на 1 рік і включають щомісячну стипендію в розмірі 1840 євро та оплату страховки. Якщо необхідно, стипендіат також може отримати кошти на оплату курсу німецької мови тривалістю 2 місяці.

Більш детальну інформацію можна отримати на сайті https://www.daad.de
Стипендія Leibniz-DAAD Research Fellowships була заснована в 2011 році для того, щоб дати можливість молодим іноземним вченим здійснювати наукову діяльність у дослідницьких установах Наукового товариства Leibniz-Gemeinschaft.

Наукове товариство Leibniz-Gemeinschaft об'єднує 86 дослідницьких установ, в яких працює близько 7800 учених.
 
 
 
 

                    Гранти  для навчання в магістратурі та аспірантурі в Бельгії
 
 
Освіта у Бельгії знаходиться у веденні Співтовариств: Фламандське Співтовариство курує освіту у Фландрії, Французьке Співтовариство - у Валлонии і Брюссельському регіоні. Стандарти бельгійської освіти є одними з найвищих у світі і продовжують підвищуватися.
 У 2009 р. п'ять бельгійських університетів входили до числа 200 кращих світових університетів.
 Бельгія бере активну участь у Болонском процесі.
 У системі освіти під впливом Болонского процесу сталися зміни. У вищих навчальних  закладах з 2004-2005 навчального року введена трирівнева система вищої освіти : бакалаврат(ступінь бакалавра), магістрат(ступінь магістра), докторантура(докторський ступінь). У рамках Болонского процесу на базі співпраці університетів і інститутів функціонують 5 асоціацій.

    Реалізацією програм співпраці(у тому числі розподілом грантів для іноземних студентів) займається Генеральне управління по сприянню розвитку співпраці    (Directorate - General for Development Cooperation, DGDC), яка входить в структуру Міністерства закордонних справ, зовнішньої торгівлі і сприяння розвитку співпраці. Державні організації, що представляють гранти для навчання у Бельгії, перераховані на Інтернет-сайті Генерального управління по сприянню розвитку співпраці http://www.dgdc.be/en/dgdc/grants/index.html.