Deutscher Akademischer Austauschdienst, DAAD

Німецька служба академічних обмінів. Стипендії для молодих учених, юристів, економістів, викладачів, журналістів. Стипендії для післядипломного навчання для випускників ВНЗ всіх спеціальностей. Стипендії для здобувачів творчих спеціальностей. Ознайомлювальні студентські поїздки в Німеччину. Термін подання заявок по більшості стипендій DAAD - 30 листопада кожного року (по поштовому штемпелю). 
Програми для студентів
Стипендії для навчання пропонуються для відвідання мовних, країнознавчих курсів, а також фахових курсів німецької мови, які пропонуються державними або державно визнаними німецькими ВНЗ або мовними інститутами при ВНЗ.
Програми для аспірантів і молодих учених
Стипендії пропонують можливість іноземним молодим науковцям провести дослідження або підвищити кваліфікацію у одному з німецьких державних або державно визнаних ВНЗ або науково-дослідних інститутів. Головною метою фінансування є підтримка дисертаційних проектів. Ця стипендійна програма може мати наступні цілі:
  1. проведення досліджень у одному з німецьких ВНЗ із подальшим захистом кандидатської дисертації у своїй країні (це стосується також аспірантських програм для країн, що розвиваються та країн із перехідною економікою, за моделлю «DAAD-Sandwich»);
  2.  проведення досліджень у одному з німецьких ВНЗ із подальшим захистом кандидатської дисертації у Німеччині. В цьому випадку ми звертаємо Вашу увагу на структуровані аспірантські програми у т.зв. «Graduierten- und Promotionskollegs» (навчальні установи для здобувачів, які готують кандидатські дисертації), міжнародні аспірантські програми, т.зв. «Graduate Schools» та дослідні інститути ім. Макса Планка;
  3. проведення досліджень або підвищення кваліфікації без подальшого захисту або іспитів.

Comments