Пре́мія Президе́нта Украї́ни для молоди́х вче́них

Пре́мія Президе́нта Украї́ни для молоди́х вче́них — щорічна премія, заснована Указом Президента України №779/2000 від 12.06.2000 року (Із змінами, внесеними згідно з Указами Президента №104/2001 від 21.02.2001 №253/2003 від 24.03.2003 ). Призначається Президентом України за поданням Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки.

Особам, удостоєним премії, присвоюється звання лауреата премії Президента України для молодих вчених, в урочистій обстановці вручаються свідоцтво і почесний знак установленого зразка. Опис свідоцтва і почесного знака лауреата премії затверджено Розпорядженням Президента України від 10 грудня 2001 року № 347/2001-рп.Премія присуджується:


Присуджується щороку сорок премій (з них - п'ятнадцять премій для молодих вчених Національної Академії Наук України) у розмірі 20 тисяч гривень кожна.

Висунення праць на здобуття премії провадиться президією Національної Академії Наук України, президіями галузевих академій наук, колегіями міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

У конкурсі праць на здобуття премії можуть брати участь наукові працівники, докторанти, аспіранти, стажисти-дослідники та інженерно-технічні працівники установ, організацій, підприємств Національної Академії Наук України, галузевих академій наук, державних наукових установ та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації як індивідуально, так і у складі колективу претендентів.

Колектив претендентів, праця якого висувається на здобуття премії, не може перевищувати чотирьох осіб. При цьому кожен із претендентів повинен бути безпосереднім учасником виконання роботи і кожному з претендентів повинен належати значний творчий внесок.

Відбір кандидатів до складу колективу претендентів, праця якого висувається на здобуття премії, провадиться за місцем їх роботи шляхом таємного голосування на засіданні вченої (науково-технічної) ради.

Не допускається включення до колективу претендентів осіб, які виконували лише адміністративні, консультаційні чи організаційні функції.

До складу колективу претендентів, праця якого висувається на здобуття премії, не включаються особи, удостоєні за цю працю державної нагороди, включені у поточному році до іншого колективу претендентів, праця якого висувається на здобуття цієї премії або Державної премії України.

Вік осіб, які претендують на здобуття премії, не може перевищувати 35 років на час висунення праці. Премії повторно не присуджуються.

Comments