Гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених

Гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених — фінансова підтримка державою молодих науковців України, що надається з метою вирішення їхніх актуальних проблем, забезпечення активної участі науковців у реалізації державної політики у сфері наукової та науково-технічної діяльності, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу. Максимальний розмір кожного гранту не перевищує:

• 90 000 грн. для докторів наук, вік яких не перевищує 35 років;
  • 75 000 грн. для докторантів, вік яких не перевищує 33 років;
  • 60 000 грн. для кандидатів наук, вік яких не перевищує 30 років.Гранти можуть одержати молоді науковці, вік яких на момент подання заявки складає:
    • до 35 років для докторів наук;
    • до 33 років для докторантів;
    • до 30 років для кандидатів наук.

Гранти надаються як на проведення запланованих наукових досліджень, так і тих, що вже проводяться (в тому числі й тих, на які гранти вже надавалися).

Для участі в конкурсі на одержання гранту претендент подає до 20 лютого до Міністерства освіти і науки України заявку[1], що включає:

• план наукових досліджень;
    • мету, способи здійснення й очікувані результати досліджень, прогноз їхнього використання;
    • інформаційну довідку про головних виконавців наукових досліджень;
    • кошторис;
    • гарантійний лист підприємства (установи, організації), що зобов'язується забезпечити проведення наукових досліджень.

Розгляд заявок здійснюється Державним фондом фундаментальних досліджень Міністерства освіти і науки України. Міністерство ж подає пропозиції щодо надання грантів на розглядКабінетові Міністрів України. Саме призначення грантів здійснює Президент України за поданням Кабміну.