СТУДЕНТИ БДМУ ПРОЙШЛИ СТАЖУВАННЯ В УНІВЕРСИТЕТСЬКІЙ КЛІНІЦІ М. ЛЮБЕК

опубліковано 29 серп. 2013 р., 06:59 Відділ міжнародних зв’язків ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 29 серп. 2013 р., 23:32 ]

З 24 червня по 23 серпня 2013 студенти 4-6 курсів БДМУ: Гринкевич Андрій, Кузик Людмила, Чекушин Дмитро та Пасічник Ірина проходили стажування в Університетській клініці м. Любек (Universitätsklinikum Schleswig-Holstein in Lübeck).

Стажування проходило за чітким графіком. Перший тиждень включав семінари та практичні заняття з наступних питань: техніка взяття крові, постановка венозних катетерів, накладання хірургічних швів, основи остеосинтезу, легенево-серцевої реанімації та інше. Далі було 8 тижнів практики у відділеннях лікарні - по 2 тижні в терапії, хірургії, гінекології та анестезіології. Студенти набули досвіду забору матеріалу для досліджень, тактиці ведення пацієнтів терапевтичного, хірургічного, гінекологічного профілів та організаційної роботи медичного персоналу.

Підготовка українських і німецьких студентів-медиків – абсолютно однакова, у нас одні підходи до лікування, але, на жаль, можливості їхнього втілення дуже різні, поділилася враженнями від поїздки Людмила Кузик. У німців значно вищий рівень діагностики. Якби нашим лікарям ще й мати таку базу, то вони впроваджували б нові діагностичні методики. До слова, німецькі лікарі щиро й охоче ділилися з нами своїм досвідом: у нас були спільні огляди, маніпуляції, бесіди з пацієнтами. Ми були на стажуванні в Любеку 60 днів і здобутого досвіду і вражень нам вистачить ще надовго, але спілкування, звичайно, хотілося б продовжити. І в цьому сенсі дуже добре, що є перспектива і така співпраця між університетами.

Все проходило в доброзичливій атмосфері, лікарі ставились до нас як до німецьких колег, багато чого пояснювали, охоче відповідали на запитання, цікавились життям в Україні. Вразив дійсно високий рівень технологічного забезпечення лікарень і кваліфікованість медичного персоналу, — розповіла Ірина Пасічник.

Окрім набуття практичного досвіду, студенти мали чудову можливість одночасно удосконалити знання німецької мови, ознайомитися з культурою Німеччини, зав'язати ділові знайомства.

Висловлюємо щиру вдячність професору Карлу Клотцу та його команді за теплий прийом та доброзичливе ставлення до наших студентів!