Новини‎ > ‎

ЩОДО МОЖЛИВИХ НЕГАТИВНИХ НАСЛІДКІВ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ТА ПЕРЕБУВАННЯ У ЛІВІЇ

опубліковано 30 трав. 2016 р., 00:52 Відділ міжнародних зв’язків ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 30 трав. 2016 р., 00:52 ]
Вельмишановні колеги!
     Доводимо до Вашого відома інформацію, отриману від Міністерства охорони здоров'я України.
     За інформацією Міністерства закордонних справ України, повідомляємо про вкрай складну безпекову ситуацію в Лівії та активну діяльність на її території ісламських угрупувань, які дедалі частіше вчиняють насильницькі дії по відношенню до іноземних громадян. У зв'язку з цим МЗС України неодноразово оприлюднював попередження щодо утримання від поїздок до Лівії або невідкладного залишення її території. На даний час зберігається стійка тенденція до продовження в'їзду українських медичних працівників до цієї країни з метою працевлаштування в лівійські медичні заклади.
     За наявною інформацією, діяльність із найму українських медиків на роботу до Лівії здійснюється здебільшого за допомогою посередників, які поширюють, у тому числі в соціальних мережах та інших Інтернет-ресурсах, привабливі пропозиції щодо працевлаштування у вказаній країні. При цьому робочі контракти, які декларуються потенційними лівійськими роботодавцями, у більшості випадків кардинально відрізняються від реальних, насамперед – в питаннях забезпечення особистої безпеки, оплати праці, забезпечення житлом, робочого навантаження, гарантій повернення в Україну тощо.
     Більше того, життя наших громадян, які перебувають в Лівії, наражається на серйозну небезпеку з огляду на неспроможність лівійських органів влади гарантувати безпеку і правопорядок на всій території країни, а також вкрай обмежені (через обєктивні обставини) можливості консульського захисту у разі потраплення українських громадян у надзвичайні ситуації на території Лівії.
     У контексті реагування на вказану ситуацію МЗС надіслано на адресу Посольства Лівії в Україні вимогу призупинити оформлення українським громадянам віз для в'їзду до Лівії з метою працевлаштування. Наразі вивчаються інші шляхи здійснення відповідного тиску на лівійську сторону в цьому питанні.
     Разом з тим повідомляємо, що в березні 2016 р. м. Бен-Джаваж (Лівія) були захоплені 13 українських медиків. Наразі вони звільнені з полону терористичного угрупування "Ісламська Держава" (ІДІЛ).