ПРОРЕКТОР З НАУКОВОЇ РОБОТИ ТА МІЖНАРОДНИХ ЗВ’ЯЗКІВ, ПРОФЕСОР О.І. ІВАЩУК ВІДВІДАВ БІЛОСТОЦЬКИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

опубліковано 20 жовт. 2015 р., 02:32 Відділ міжнародних зв’язків ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 20 жовт. 2015 р., 02:34 ]

З 8 по 10 жовтня проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків, професор О.І. Іващук перебував з офіційним візитом у Білостоцькому медичному університеті (Польща), куди був запрошений на офіційну церемонію відкриття 2015-2016 навчального року та урочистості, присвячені 65-річчю з дня заснування університету.

Офіційну інаугураційну церемонію було організовано в театрі «Опера та філармонія Подляска». Участь в даному заході взяли ректори всіх польських медичних навчальних закладів, міністр охорони здоров’я Польщі, а також іноземні гості – партнери Білостоцького медичного університету. Церемонію відкриття 2015-2016 навчального року розпочалася з промови ректора Білостоцького медичного університету, професора Яцека Ніклінського, в якій він наголосив на пріоритетні напрямки розвитку медичної освіти, а також на важливість зміцнення міжнародних зв’язків задля покращання якості підготовки медичних фахівців та надання медичних послуг. Після промови слово було надано гостям, які привітали Білостоцький медичний університет з ювілеєм та побажали подальшого розвитку і нових досягнень.

Окрім інаугураційної церемонії та церемонії вручення нагород за здобутки в сфері медичної освіти, всі присутні мали змогу прослухати лекцію лікаря-онколога, професора Яцека Яссема на тему «Підводні камені доказової медицини».

До слова, Білостоцький медичний університет був заснований в 1950 році як медична академія, яка складалася лише з одного факультету. Проте завдяки розвитку медичних послуг в східному регіоні країни з часом вона реорганізувалася в багатоструктурний медичний університет, центр інноваційного розвитку якого у 2012 році отримав статус головного національного дослідного центру країни. У 2011 році між БДМУ та Білостоцьким медичним університетом було підписано угоду про співпрацю в науково-освітній сфері, яка передбачає проведення спільних досліджень, організацію конференцій, симпозіумів та конгресів, обмін досвідом.