Міжнародна Асоціація Медичної Інформатики (IMIA)

Міжнародна Асоціація Медичної Інформатики (IMIA) - незалежна організація, заснована відповідно до швейцарського законодавства в 1989 р. Організація була заснована в 1967 р. як Технічний Комітет 4 Міжнародної Федерації з обробки інформації (IFIP). У 1979 році IMIA виросла з Спеціальної групи користувачів IFIP до її сьогоднішнього статусу як цілком незалежна організація. IMIA продовжує підтримувати відносини з IFIP як афільована організація.  Організація також має тісні зв'язки з Всесвітньою Організацією охорони здоров'я (ВООЗ) як неурядова організація.

Робочою мовою IMIA є англійська.

IMIA грає головну глобальну роль у додатку інформатики та технологій в таких областях як охорона здоров'я, дослідження в інформатиці охорони здоров'я, медичної та біоінформатики.

 Основні цілі і завдання асоціації:

 • впровадження інформатики охорони здоров'я, біо-і медичної інформатики в дослідження здоров'я;

 • розвиток та підтримка міжнародного співробітництва;

 • стимулювання досліджень, розвиток і створення стандартних додатків;

 • впровадження інформатики з теорії в практику в повному діапазоні потреб охорони здоров'я, переміщення від кабінету лікаря до ургентного і рутинного лікування;

 • подальше поширення й обмін знаннями, інформацією і технологіями;

 • сприяння освіті та етичному поводженню фахівців;

 • представлення області медичний і інформатики охорони здоров'я у Всесвітній організації охорони здоров'я та в інших міжнародних професійних і урядових організаціях.  

IMIA складається з національних, юридичних (інституціональних), які співпрацюють і почесних членів.

 Національні члени представляють індивідуальні країни. Національний член - суспільство, група товариств, або відповідний орган, який є представницьким для медичної інформатики і інформатики охорони здоров'я в межах відповідної країни, де ніякі інші представницькі суспільства не існують, IMIA залучає до своєї діяльності країни, що розвиваються через статус членів-кореспондентів.

 Національні члени IMIA можуть організовувати регіональні групи. В даний час, такі регіональні групи існують для Латинської Америки і Карибського моря (IMIA LAC), Європи (EFMI), азіатська-тихоокеанська (APAMI) і Африки (Helina). У 2001 році виникла ініціатива структурувати Північноамериканську регіональну групу.

 Юридичні (інституціональні) члени складаються з корпоративних і академічних членів. Корпоративні члени включають виробників, консультантів і технологічні фірми, так само як національні професійні організації. Академічні члени включають університети, медичні і дослідницькі центри та інші подібні установи.

 Почесні члени - особистості, які внесли винятковий внесок для реалізації цілей та інтересів IMIA; звання присуджується довічно.

 IMIA організовує міжнародні «Всесвітній Конгрес з Медичної Інформатики і Інформатиці охорони здоров'я, Medinfo».

  Спільнота IMIA включає Робочі групи і Групи спеціальних інтересів, які складаються з фахівців, що мають спільні інтереси у специфічній вузькій області медичної інформатики. Групи проводять Робочі конференції з найбільш важливих і актуальних проблем медичної та інформатики охорони здоров'я.

 Офіційний сайт www.imia.org.

Comments